Najmlajši literati na srečanju z Deso Muck

V četrtek, 9. junija 2016, je v prostorih Krke potekala zaključna prireditev ter podelitev priznanj in nagrad nagrajencem natečaja najmlajših literatov. Vse prisotne je nagovorila Klavdija Kotar, vodja izpostave JSKD Novo mesto. Povedala je, da je na natečaj najmlajših literatov prispelo veliko literarnih del in da je bil izbor nagrajencev izredno težak.

Iz podružnične šole sta bila nagrajena prvošolka Neža Blatnik in tretješolec Gregor Klobučar. Neža je bila najmlajši literat na srečanju. Nagrajena dela so mladi avtorji na srečanju predstavili. Gostja srečanja je bila mladinska pisateljica Desa Muck, ki je bila nad mladimi literati zelo navdušena. Vsem nagrajenim učencem je podelila priznanja in svojo knjigo, ki jo je tudi podpisala.

Vsi udeleženci srečanja smo se z veseljem družili s pisateljico Deso ob prigrizku, sadju in soku. Mladim literatom želimo obilico veselja ob literarnem ustvarjanju tudi v prihodnosti in naj knjiga ostane njihova najboljša prijateljica.

Mentorice: učiteljice 1. in 3. razreda