Zakorakali smo v šolo

Na podružnični šoli Birčna vas smo prvi šolski dan sprejeli šestnajst prvošolcev. Vodja Podružnice Vida Šter, je pozdravila prvošolce in njihove starše. Zaželela jim je, da bi se na šoli dobro počutili, veliko naučili in uspešno zaključili šolsko leto. Predstavila je učiteljici prvega razreda Andrejo Krnc in Majdo Kolenc. Po uvodnem delu so učenci in starši odšli v skrbno urejeno učilnico. Tu so jih lepo sprejeli vsi učenci podružnice. Predstavili so se s himno šole in kulturnim programom.

Starši so prisluhnili razredničarki, druga učiteljica pa je z učenci izdelovala sovice kazalke,  ki so jih prvošolci odnesli domov za spomin na prvi šolski dan. Pri delu je pomagala tudi učiteljica podaljšanega bivanja Vesna. Prvošolci so bili veseli svojih sovic.

Na koncu smo se posladkali s torto in odžejali s sokom. Z veliko dobre volje in v pričakovanju naslednjega šolskega dne smo se poslovili.

Učiteljici 1. razreda