Mednarodni dan človekovih pravic

Člani novinarskega krožka smo se pogovarjali o človekovih pravicah. Izvedeli smo, katere pravice imamo ljudje in jih zapisali na tablo. S pomočjo zapisov smo nato izdelali plakat. Plakat smo obesili na oglasno desko na hodniku naše šole.

Vsak član novinarskega krožka je poiskal tri otroke in se predstavil ter jim povedal, da je 10. december mednarodni dan človekovih pravic. Nato smo vsakemu postavili vprašanje, katere človekove pravice pozna. Učenci, ki smo jih izbrali, so sodelovali z odgovori in ugotovili smo, da človekovih pravic ne poznajo dovolj dobro, saj je vsak povedal le eno, dve ali tri.

Odločili smo se, da učence seznanimo s pravicami in dolžnostmi, zato smo se razdelili v dvojice in se odpravili po razredih ter vsakemu razredu posebej predstavili človekove pravice in dolžnosti.

Zapisali člani novinarskega krožka