Nagrajenci likovno-literarnega natečaja – Veseli december

OŠ Šmihel, Podružnica Birčna vas, je sodelovala na likovno-literarnem natečaju Veseli december. Veseli smo bili, ko smo dobili pošto, da so med nagrajenci trije učenci naše šole. V torek, 13. 12. 2016, smo se na OZRK Novo mesto udeležili prireditve Veseli december. Pozdravni govor je imela ga. Anica Bukovec, ki je poudarila, da je bilo na območno enoto rdečega križa Novo mesto poslanih izredno veliko likovnih del, manj pa je bilo literarnih. Komisija je imela zelo težko nalogo, da je je izbrala najboljša likovna in literarna dela. V komisiji je bila tudi likovna pedagoginja Marija Prah. Kulturni program so izvedli učenci OŠ Center pod vodstvom učiteljice Jane Zorko. Predstavili so se z igrico Premraženo sonce. V prazničnem vzdušju so učenci peli, plesali z barvnimi trakovi in igrali na orffov instrumentarij. Navzoči smo jih nagradili z aplavzom. Sledila je podelitev priznanj za likovna in literarna dela. Priznanje sta podelila predsednica Komisije za mlade, Gabrijela Kovač in predsednik OZRK Novo mesto, Marjan Grahut. Za likovna dela sta dobila priznanje prvošolka Eneja Kladnik in drugošolec Gal Bartolj. Za likovno in literarno delo pa tretješolec Anže Fabijan. Učenci so prejeli praktična darila, šola pa si je prislužila priznanje. V prostorih OZRK Novo mesto smo si ogledali razstavo likovnih in literarnih del. Druženje smo zaključili ob pecivu in soku.

Na dosežen uspeh so ponosni tako učenci kot njihove mentorice Andreja Krnc, Majda Kolenc, Marjanca Šoško, Barbara Vidic, Vida Šter.

Zapisala Majda Kolenc