Podružnica na Vašem kanalu

V ponedeljek, 16. 1. 2017, so k nam v šolo v Birčni vasi prišli novinarji z Vašega kanala. Prišli so zato, da bi posneli prispevek o našem projektu Hrana ni za tjavendan, s katerim želimo zmanjšati in preprečiti količino ostankov hrane. Obiskali so nas v času kosila in posneli, kako poteka kosilo ter kaj naredimo z ostanki hrane. Z novinarko so govorili različni učenci. Govorili so o tem, kako ravnajo s hrano, povedali so tudi nekaj o Gospe Kuhli – kako so jo naredili ter kako so pekli različne sladice. Gospa Kuhla je glavna oseba EKO knjižice, ki nas bo spremljala skozi celo šolsko leto pri izdelavi različnih izdelkov, ravnanju s hrano ter razmišljanju o tem, kako lahko porabimo ostanke hrane ter iz njih naredimo novo, okusno hrano.

Učenci smo bili novinarjev veseli. Zahvaljujemo se jim, da so prišli v našo šolo.

Posnetek je bil objavljen na Vašem kanalu. Če ste ga zamudili, si ga lahko ogledate tukaj (začetek 11.57): http://www.vaskanal.com/arhiv-oddaj/video/6627/Novice%2C-18–januar-2017.html

Daljši prispevek bo objavljen tudi v Dolenjskem obzorniku, predvidoma 31. 1. 2017.

Zapisala Luna Fink, članica novinarskega krožka

Ilustraciji: Florijan in Benjamin Hrovatič, člana novinarskega krožka