Nagrajenec Cici umetnije

V majski številki Cicibana je bil pri Cici umetniji nagrajen kozolec tretješolca Primoža Klobučarja.

Ob objavi prispevka so zapisali:

“Vsaka dežela ima nekaj, kar jo še posebej zaznamuje. Med slovenske znamenitosti gotovo spada lesena stavba za sušenje žita in trave – kozolec.

Kozolci so že v preteklosti navdihovali umetnike, saj jih vidimo na slikah slavnih slovenskih slikarjev. Ta čudovita stavba je pritegnila k slikanju tudi tretješolca Primoža iz Birčne vasi. Zelo dobro je opazoval, saj na njegovi sliki najdemo številne podrobnosti: tramove, lestev, na vrvi obešeno klasje, voz … Na sliki čutimo pomladno pokrajino z reko in zelenimi hribi v ozadju.

Primož je kozolec najprej narisal s črnimi črtami, potem pa je za slikanje uporabil živahne vodene barve.

Čestitamo Primožu Klobučarju, prav tako pa tudi njegovima mentoricama Barbari Vidic in Vidi Šter.”

Dosežek ustreza prvemu mestu na državni ravni. Skupaj z njim smo uspeha veseli učenci in učitelji Podružnice Birčna vas. Ponosni pa smo tudi na izdelka Andraža Beleta (5. r.) in Daše Drašler (3. r.), ki sta objavljena v Cici nabiralniku.

Zapisala: Majda Kolenc

Povezava do uradne spletne strani: Majski cici nabiralnik