Podelitev nagrad Vodni detektiv

Učenci 3. razreda OŠ Šmihel, Podružnica Birčna vas, so se v lanskem šolskem letu vključili v nacionalni likovno – literarni in raziskovalni natečaj Vodni detektiv 2017, ki ga je razpisal ICRO – Institut za celostni razvoj in okolje v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor. Naslov letošnjega natečaja je bila »Mikroplastika«.

Tretješolci so raziskovali o plastiki in mikroplastiki v naši okolici. Za svoj raziskovalni projekt so bili nagrajeni in so dosegli 1. mesto v kategoriji raziskovalnih projektov v 1. triadi v Sloveniji. Podelitev nagrad je bila v torek, 12. 9. 2017 na Bledu. Za nagrado je Podružnica Birčna vas prejela podvodno kamero in knjigo pravljic.

Obrazložitev nagrade:

1. TRIADA – NAGRAJENI RAZISKOVALNI PROJEKTI

ŠOLA

MENTOR Opis izdelka in opombe

1.     Nagrada

OŠ ŠMIHEL, PŠ BIRČNA VAS, Novo mesto

Vida Šter,

Barbara Vidic

Učenci 3. razredov so raziskovali vode v bližnji okolici in svojo raziskavo

naslovili »Plastika v vodi in naši okolici«. Želeli so izvedeti čim več o plastiki

ter o tem kako vpliva na življenje. Potem so izvedli več poizkusov in

ugotavljali kaj se topi v vodi in kaj ne. Svoje ugotovitve so strnili v kratkih

spisih, pesmicah in likovnih izdelkih. Rezultate svoje raziskave pa so objavili

tudi v lokalnih časopisih. Čestitamo!