Prvošolci v Tednu otroka

Na OŠ Šmihel, Podružnica Birčna vas, so bili prvošolci v Tednu otroka zelo aktivni. Povabili so sonce v razred. Veliko pozornosti so posvetili igri, druženju in dejavnostim, ki so jih izbirali po svojih željah in v njih aktivno sodelovali. V igri so preizkušali lastne sposobnosti.

Izkušnje, ki so jih pridobili pri druženju s sošolci, so izredno pomembne, saj se skozi igro učijo poslušati, upoštevati, deliti, sodelovati in ceniti prijatelja. Pri gibalnih dejavnostih so se učenci zabavali, premagovali ovire in pridobivali zaupanje v svoje gibalne sposobnosti.

V likovni delavnici so ustvarjali gozdne škrate iz jesenskih plodov. Izdelki z jesenskim pridihom nam povedo, da niso pomembni le ob Tednu otroka, temveč vsak dan in vse dni v letu. Učenci so se družili tudi ob pesmi in plesu ter tako še bolj utrdili prijateljske vezi. Teden je minil ustvarjalno in razgibano, kar je opaziti tudi na izdelkih, ki smo jih razstavili v učilnici.

Prvošolcem je uspelo privabiti sonce v razred, saj jih je le-ta pri delu spodbujal in grel.

Zapisali: Marjanca Šoško, Majda Kolenc