Nagrajenec literarnega državnega natečaja

Kot smo že poročali, so naši učenci s svojimi likovnimi ali literarnimi deli zastopali šolo na regijskem natečaju Evropa v šoli na temo »Dediščina okoli nas: Kjer preteklost sreča prihodnost«. Med njimi so 4 naši učenci prejeli priznanja.

Nagrajene izdelke so poslali tudi na državno raven natečaja in prejeli smo obvestilo, da sta komisiji za ocenjevanje likovnih in literarnih del, prispelih na državni natečaj, pregledali dela in po posameznih kategorijah izbrali najboljša.

Med literarnimi izdelki je na državnem natečaju osvojil 3. mesto učenec naše šole – Andraž Šurla.

Nagrajencu iskreno čestitamo!

Mentorici: Vida Šter, Barbara Vidic

Nagrajeni prispevek: Sekvoja pripoveduje

Nekega dne je bil zelo lep dan. Ta dan je bila v našem parku poroka. Naenkrat je začelo deževati in močno pihati. Zaslišala sem grmenje. Bliskalo se je. Potem me je nekaj udarilo. Bila je strela. Graščaki so videli, kako me je zabolelo. Bili so žalostni. Čeprav sem si opomogla, so me čez nekaj let požagali. Ostala pa je še ena sekvoja, moja sestra, ki večkrat pripoveduje o starih časih.

Sekvoje niso tako znane po Sloveniji, ampak po Ameriki. Na Dolenjskem sem še edina, ki še stojim, zato sem zavarovana kot naravni spomenik in sem kulturna dediščina Slovenije. Visoka sem okoli 30 metrov. Več otrok je potrebnih, da me objamejo. Kadar me objamejo, sem najsrečnejša. Večkrat mi zapojejo:

Dežek pada,

kislo se drži,

Benjamin se ne smeji.

Ko se nasmeji,

lep dan nam pridobi.

Sonce zasije,

sonce vse posuši,

Benjamin se smeji

in v šolo pohiti.

Skupaj gremo do sekvoje,

spet smo dobre volje.

Občudujemo sekvojo.

Res je lepa,

tudi če je sama.

Zelo nam je všeč,

zato jo ohranimo,

da se jo vsi razveselimo.

Andraž Šurla, 3. r.