Majhen prispevek, veliko darilo

V torek, 8. 5. 2018, je bil za učence Podružnice Birčna vas zelo pester dan.

Zjutraj so najprej odšli v Novo mesto na sedež Rdečega Križa, kjer so si ogledali skladišča in prostore Rdečega križa. Nato so sodelovali v Medgeneracijski vasi z bazarjem Spomin na otroštvo – igre nekoč in danes.

Našo šolo je s stojnico uspešno predstavljalo 6 učenk z učiteljico Mojco Pirc, ki so bile skozi celo dopoldne pred prostori Rdečega križa. Na stojnici so bili razstavljeni izdelki učencev, izvedena je bila tudi delavnica izdelovanja izdelkov iz slame, ki je obiskovalce zelo pritegnila in so se vanjo množično vključili. Učenke so večkrat ponovile in predstavile igri Oreh je naš ter Rad bi vedel, rad bi znal. Svoje aktivnosti so predstavile tudi televiziji Vaš kanal.

Ostali učenci so Novo mesto kmalu zapustili, saj jih je v Birčni vasi čakalo še kar nekaj dejavnosti. V sklopu vsakoletne akcije “Majhen prispevek – veliko darilo” so se jim pridružili starši, ki so pomagali urediti okolico šolo. Metle, žage, lopate in samokolnice so s pomočjo majhnih in velikih rok pridno hitele okoli šole.

Učenci so z barvami poslikali tudi asfaltne površine okoli šole in jih spremenili v otroško igrišče z novimi igrami.

Na koncu so si vsi pridni pomočniki zaslužili prigrizek in osvežitev.

Dan smo zaključili še s športnimi igrami v telovadnici in na šolskem igrišču.

Dan je bil pester in zelo zanimiv. Za opravljeno delo pa vsem – učencem, staršem, učiteljicam, hišniku in kuharici velik HVALA!

Zapisale učiteljice Podružnice Birčna vas

Učenci pa so povedali:

• Lepo mi je bilo, ko sem šivala lutke na Rdečem križu.
  • Zanimiv mi je bil ogled skladišča na Rdečem križu.
  • Všeč mi je bila igra Kozle zbijat in hoja na hoduljah.
  • Všeč mi je bilo, da sem barvala igre po tleh in da imamo nove igre okoli šole.
  • Všeč mi je bilo urejanje okolice.
  • Všeč mi je bilo, ker sva z očkom skupaj delala.
  • Ni mi bilo všeč, da sem dobil žulj, ker sem tako vneto pometal.
  • Všeč so mi bile igre z žogo.
  • Najbolj so mi bile všeč štafetne igre.
  • Rad bi videl, da bi bil danes daljši dan dejavnosti v šoli, da bi lahko delali še več zabavnih stvari.