Teden otroka v Birčni vasi

Prvi teden v oktobru je Teden otroka. Le-ta letos poteka pod geslom “PROSTI ČAS”, zato smo v tem tednu na naši šoli posebno pozornost namenili preživljanju prostega časa. Osredotočili smo se na pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa. O letošnji temi smo se pogovarjali, brali pravljice, risali in skupaj prepevali. V podaljšanem bivanju smo prebrali poslanico ob Tednu otroka, ki jo je napisal pesnik Feri Lainšček – Prosti čas. Teden smo namenili gibanju, igri v učilnici in zunaj ter ustvarjanju v jesenski delavnici.

Teden otroka smo v petek zaključili na šolskem igrišču, kjer so učenci z barvnimi kredami poslikali igrišče. Nastale so lepe poslikave, ki so krasile igrišče šole. Učenci so v igranju in ustvarjanju zelo uživali ter bili na svoje izdelke ponosni.

Zapisale učiteljice OPB podružnice Birčna vas