Devetnajst prvošolčkov v Birčni vasi

Devetnajst prvošolcev je prestopilo šolski prag na podružnični šoli Birčna vas. Skupaj z drugošolci in tretješolci so si v telovadnici ogledali gledališko predstavo Tinka gre v šolo. Ob vsebini predstave so se nasmejali, se zabavali in odpravljali strah pred novim. Prvošolce so pozdravili vsi tamkajšnji učenci, zapeli so jim nekaj pesmic, in sicer šolsko himno, pesmici Trije korenjaki in Sonček. Četrtošolec Jure Vidmar je vsem zbranim zaigral na harmoniko. Ta dan je bil za prvošolce pester, predstavili so se, spoznali učiteljice, razred, dobili so delovne zvezke. Razveselili so se rumenih rutic, po katerih jih bomo prepoznali. Na koncu so se posladkali s torto in sokom. Vedoželjnost naj jih spremlja še naprej.

Zapisala učiteljica Helena Murgelj, fotografirali učiteljici Helena Murgelj in Špela Lumpert