Nagrajenci natečaja Slovenija moja dežela

V lanskem šolskem letu smo sodelovali na natečaju Slovenija moja dežela. Komisija je nagrajence natečaja razglasila 16. 1. 2020. Prvo nagrado so osvojili drugošolci Podružnice Birčna vas. Učenci so se pred likovnim ustvarjanjem veliko pogovarjali o kulturni dediščini kraja, poudarek so dali stavbam. Nadaljevali so delo po skupinah, uporabljali kombinirano likovno tehniko in slikali stavbe. Učenci so v svojem kraju prepoznali različne stavbne tipe, ki jih lahko uvrstimo v področje kulturne dediščine. Le-te pa so predstavili v različnih merilih. Stavbe so v duhu otroške domišljije na igrivi način oživele z zanimivo živo paleto barv.

Čestitke ustvarjalcem in njihovi mentorici Marjanci Šoško.

Zapisala učiteljica Majda Kolenc

1. nagrado, knjigo SRCE NE POZNA MALENKOSTI, misli Ivana Cankarja, prejmejo ustvarjalci – Skupinsko delo učencev 2. razreda, OŠ Šmihel, Podružnica Birčna vas, Novo mesto. Mentorica: Marjanca Šoško. Kombinirana likovna tehnika (flomaster, voščenke, vodene barvice, kolaž).