Priporočila za uporabo mask

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši in ostali obiskovalci OŠ Šmihel,

v prihodnjem tednu so zaščitne obrazne maske priporočene za vse obiskovalce od 6. leta naprej.

NIJZ je včeraj izdal priporočila za nošenje zaščitnih mask v prihodnjem tednu, MIZŠ pa v zvezi s tem okrožnico. NIJZ predlaga, da vsi učenci (od starosti 6 let dalje) v osnovni šoli v skupnih prostorih nosijo maske. Po dozdajšnjih priporočilih je veljalo, da naj maske nosijo le tisti, ki so stari 12 let ali več. Gre za priporočila za prihodnji teden. Kot so pojasnili na NIJZ-ju, bodo zdaj vsak teden pripravili epidemiološko oceno tveganja in na tej podlagi pripravili navodila za uporabo mask v tednu, ki prihaja. Če bo povprečno dnevno število potrjenih primerov lokalnega prenosa v preteklih sedmih dneh v državi znašalo več kot 20 (ali 140 na teden), bodo priporočili, da v šolah v skupnih prostorih zaščitne maske uporabljajo vsi učenci. V kolikor pa bo število omenjenih okužb manjše od 20, bodo priporočili, naj maske v skupnih prostorih uporabljajo le učenci tretjega triletja osnovne šole, torej učenci 7., 8. in 9. razreda.

Priporočila upoštevajte, saj bomo le tako lahko zagotovili, da bomo na šoli ohranili zdravje in preprečili okužbe.

Romana Šarec Rojc