Skupni športni dan petih podružnic pod Gorjanci

Zjutraj smo se na igrišču pred šolo zbrali učenci in učitelji petih podružničnih šol pod Gorjanci. Po uvodnem pozdravu vodje podružnice ga. Vide Šter, krajšem opisu bližnjih zanimivosti in zgodovine Podružnice Birčna vas ter matične šole Šmihel, pomenu Mihaelovega dne in rastoče deklice Birčanke za našo šolo, smo se vsi skupaj razgibali telo ob vodeni vadbi 1000 gibov za telo. Športni dan smo izvedli v dveh delih, pohod in igre po postajah. Pohod smo izvedli do sekvoje, kjer smo si ogledali tudi ruševine gradu, potem pa pot nadaljevali do vinogradov. V drugem delu pa so učenci krožili po postajah z različnimi igrami. Ob druženju in igrah smo športni dan zaključili in z lepimi spomini nestrpno pričakujemo naslednje snidenje.

Učenci so povedali:

Všeč mi je bilo, da je bil pouk zunaj in malo drugače, tudi malica mi je bila všeč zunaj.

Telovadba zjutraj je bila super.

Všeč mi je bil pohod in petje pesmi na pohodu, druženje z drugimi učenci, da je moj starejši bratec vodil igre.

Vse igre so bile zanimive, ni mi pa bilo všeč, da nismo prišli na vse postaje iger.

Zanimivo je bilo, da je prišlo na našo šolo tako veliko učencev in “starih prijateljev.”

Na koncu, ko so učenci drugih šol odšli,  sem rad pobral papirčke in očistil okolico šole.

Petošolcem je bilo všeč, da so bili vodje postaj, in da so srečali stare prijatelje.

Eden učenec je opazil, da vsi učenci niso dovolj pazili igrač.

 

Zapisala: Andreja Krnc

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Novice, Rastoča knjiga. Zaznamek za trajno povezavo.