Glasbena pravljica Mary Poppins

V torek, 2. 4. 2019, smo učenci podružnice odšli v Kulturni center Janeza Trdine. Tam smo si ogledali predstavo Mary Poppins. Predstava je trajala 45 minut. Zgodba pa se je odvijala pred 100 leti v angleškemu mestu London. Glavne osebe v predstavi so bile varuška Mary Poppins in družina Banks. Varuška, ki so jo imeli Banksovi, je dala odpoved, ker sta otroka spet pobegnila in sta ji nasploh parala živce. Otroka sta si želela varuško, ki bi bila zabavna in prijazna, oče pa je želel strogo varuško, ki bi imela red in disciplino. Oče je bil mnenja, da mora za otroke skrbeti varuška, saj je imel sam dan do potankosti načrtovan. Na vratih se je pojavila Mary Poppins, neobičajna varuška. Otroka sta varuško vzljubila. Oče se sprva ni strinjal z njenim načinom dela, potem pa je videl, da jo imata otroka rada in vse opravita tako, kot se zahteva od njiju. Na koncu očeta odpustijo, vendar zaradi tega ni žalosten, ampak gre spuščat zmaja v park. Mary na koncu predstave odide, saj vidi, da je družini dovolj pomagala. Prišla je namreč z vzhodnim vetrom, ko pa je zapihal zahodni veter, se je poslovila.

V predstavi so sodelovali učenci Glasbene šole Marjana Kozine. Igrali so inštrumente, peli ali igrali. Glasbena pravljica je bila zelo zanimiva. Tretješolci so o njej povedali naslednje:

Žan: Všeč mi je bilo, ko so med predstavo streljali s topi.

Lun: Meni je bilo najbolj všeč, ko smo na koncu dolgo časa ploskali.

Jure: Zelo mi je bilo všeč, ko so igrali na glasbila.

Osman: Všeč mi je bilo ploskanje.

Aneja: Najbolj zanimivo je bilo, ko je v hišo prišla Mary Poppins.

Rožle: Meni je bilo všeč, ko so gospoda Banksa odpustili iz banke in se je šel igrat z zmajem.

Alex: Všeč mi je bilo petje.

Indira: Všeč mi  je bilo, ko so med predstavo igrali, da čistijo.

Ožbej: Všeč mi je bilo, ko so si govorili vice in se smejali.

Paloma: Všeč mi je bil ples.

Nik: Zanimivi so mi bili zmaji, ki so jih spuščali.

Valentin: Zanimivo je bilo, ko je g. Banks govoril, kako poteka njegov dan, točno načrtovan.

Jaka: Všeč mi je bilo, ko so otroci pospravljali sobo.

Zala: Najbolj zanimivo mi je bilo, ko se je Mary Poppins pogovarjala s psom.

Nejc: Vse mi je bilo všeč.

Zapisali učenci novinarskega krožka z mentorico Mojco Pirc