Tretješolci radi in uspešno literarno ustvarjajo

Učenci 3. razreda Podružnice Birčna vas radi literarno ustvarjajo. Pri tem so uspešni, saj so bili njihovi prispevki tudi javno objavljeni.

V tem obdobju so učenci sodelovali pri literarnem natečaju spletnega portala Ventilator besed Napiši svojo pesem. Njihove pesmi so bile nagrajene in objavljene. Prejeli so praktično nagrado in knjigo Železna volja.

Prav tako so pesmi šestih učencev objavili v aprilski številki revije Ciciban v rubriki Cici nabiralnik. Ta dosežek ustreza tretjemu mestu na državni ravni.

Povezava do spletne strani:

Pet učencev pa je sodelovalo tudi na Festivalu otroške poezije RIMA RAJA. Posamezni učenec je za festival napisal več pesmi.

Skupaj z učenci sva njihovih uspehov veseli tudi mentorici Mojca Pirc in Vida Šter. Učencem čestitava in jim želiva še veliko veselja pri ustvarjanju.