»PREŠERNOV DAN« V PODRUŽNIČNI ŠOLI BIRČNA VAS

8. februarja, na obletnico smrti največjega slovenskega pesnika, praznujemo slovenski kulturni in državni praznik.

Februar je mesec kulture in zato so učenci podružnične šole Birčna vas v petek, 7. 2. 2020, imeli kulturni dan. Spoznali so življenje največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna, ki še danes skrbi za rast slovenske kulture. Brali smo knjige, pogovarjali smo se o slovenskih pregovorih, kulturi in o bontonu. Učenci 3. razreda so izdelali plakate o Francetu Prešernu, učenci 4. in 5. razreda pa so narisali portret našega pesnika.

Za zaključek kulturnega dneva, smo se vsi zbrali v telovadnici. Sledila je prireditev, ki sta jo vodila učenca 3. razreda, Jošt Ovniček in Ula Muhič. Prvošolcem sta zastavila uganko En pesnik je živel,  iz Vrbe je bil, je pesmice pisal in fige delil. Seveda so prvošolci takoj uganili, da gre za Franceta Prešerna. Prvošolci so na prireditvi nastopili s pesmico Maček Muri. Preko kamišibaj gledališča so starejšim učencem predstavili »kdo je knjigožer« in nagradili smo jih z velikim aplavzom, saj so nas popolnoma navdušili. Slišali smo recitacije Prešernovih pesmi Pod oknom, Povodni mož, Vrba. Učenci 2. razreda pa so nam prebrali nekaj slovenskih pregovorov. Seveda na prireditvi nista manjkali naši himni: Zdravljica in himna podružnične šole Birčna vas.

Zapisala učiteljica Sara Šenica

Ta vnos je bil objavljen v Novice, Rastoča knjiga. Zaznamek za trajno povezavo.