2. mesto na natečaju Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo

V mesecu novembru so tudi prvošolci iz Podružnice Birčna vas sodelovali v projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo. V sklopu projekta so likovno ustvarjali in bili pri tem zelo uspešni, saj je v kategoriji osnovne šole (od 1. do 4. razreda) plaketo za 2. mesto osvojila učenka Tanita Klobučar. V četrtek, 5. 3. 2020, je potekala v Hiši Evropske unije v Ljubljani svečana otvoritev osrednje nacionalne razstave izbranih izdelkov, katere se je udeležila tudi Tanita. Častni nagovor ob otvoritvi je imel g. Zoran Stančič, vodja Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji, ki je nagrajencem podelil plakete.

Vsem sodelujočim učencem se zahvaljujemo za sodelovanje, nagrajenki pa iskreno čestitamo!

Naj bo s strpnostjo in prijateljstvom obdan naš vsak dan!

Pripravila: Marjanca Šoško