Trinajst prvošolčkov v Birčni vasi

Na Podružnični šoli Birčna vas so se na šolskem igrišču zbrali prvošolci s starši. Najprej jih je prisrčno pozdravila nova ravnateljica OŠ Šmihel Novo mesto Romana Šarec Rojc, nato tudi vodja njihovega policijskega okoliša Ladislav Marentič ter se z njimi pogovoril o varnosti. Trinajst prvošolcev so sprejele učiteljice: razredničarka Andreja Krnc, druga strokovna delavka Anja Hrovat in vzgojiteljica Marjetka Slana Pevec, ki bo z njimi v podaljšanem bivanju. Vsak učenec je prejel medaljo s svojim imenom, ravnateljica pa jim je izročila pikapolonico za srečo. Urejeno so odšli v garderobo in nato v svojo učilnico.  Preko odmeva so se spoznali med seboj. Nato so pozorno poslušali pravljico o bobru, ki se je odpravil na potep po jezeru. Bil je prijazen, spoznal je nove prijatelje. Pogovorili so se o tem, kaj bodo delali v šoli pri posameznih predmetih. Skupaj so zapeli. Tudi oni bodo prijazni drug do drugega, pozorno bodo poslušali, opravljali različne naloge in tako čim bolj mirno pluli, da bodo srečno prišli do cilja – do 9. razreda. Prejeli so delovne zvezke in rumene rutice, po katerih bodo prepoznavni. Posladkali so se s torto in sokom. Ravnateljica jim je zaželela, naj jih spremljajo zaupanje, varnost in znanje.

Srečno, birčenski prvošolci.

Helena Murgelj