Igra in ustvarjanje v gozdu

Na podružnični šoli v Birčni vasi smo učenci podaljšanega bivanja izkoristili lepo vreme in odšli v gozd za šolo. Učiteljice smo zaradi varnosti nekoliko omejile prostor za razdaljo vidnega. To je bil za učence znak, da se lahko začnejo prosto gibati. Nekateri učenci so tekali po gozdu in raziskovali okolico. Pobirali so listje in se posipali, kot da sneži. Dečki in deklice so nabirali listje, vejice, storže in začeli sestavljati umetnije. Zanimivo je bilo, ko so sestavljali mali šotor iz vejic. Ko so postavljali palice, so prepoznali fizikalni pojav. Brez vsake spodbude so spoznali pomen težnosti. Palica ni stala sama, poizkušali so jo namestiti s pomočjo listja. Nato so dodajali veje, da so se križale in s tem podpirale druga drugo. Razvijali so gibanje, ker so palice še preskakovali. Sestavili so še slike iz storžev in listja. Učenci so bili pri delu zelo vztrajni. Učiteljice smo opazile, da so se učenci med sabo povezali, veliko so se družili, dogovarjali ter pogovarjali. Med sabo so si hitro pomagali, če je kdo potreboval pomoč. Počutili so se bolj svobodne in bili ustvarjalnejši.

Spoznali smo, da je gozd odličen prostor za igro skrivalnic, saj so se učenci lahko skrili za debla dreves in vejami. Razvijali so ustvarjalnost in krepili umetnost. Zelo pomembno pa je, da so se med seboj povezali, kar je izredno dobro za njihovo socializacijo. Vsi skupaj smo se imeli lepo in uživali v naravi.

Učiteljice PB Nives, Vesna in Majda