OBVESTILO – MASKE

Tokratna »Sprememba Odloka«, ki jo navaja okrožnica Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, določa izjeme, ko uporaba zaščitnih mask ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza ni potrebna, in sicer je to za  učence v osnovni šoli, ko so v matičnem oddelku. Veljati začne z dne, 4. 10. 2020.

Prav tako maska ni obvezna za učitelje do vključno 3. razreda osnovne šole, pri opravljanju neposrednega dela z učenci in osebe, ki izvajajo organiziranošportno vadbo.

Učitelji od 4. razreda osnovne šole dalje masko uporabijo v primerih, ko pri izobraževalni dejavnosti ni možno zagotoviti vsaj 2 m medosebne razdalje.

Pri gibanju otrok in zaposlenih izven učilnic  –  v skupnih prostorih zavoda se uporabljajo določila Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 124/20) z dne 18. 09. 2020, kar pomeni, da je nošenje mask OBVEZNO.

Romana Šarec Rojc