Rastoča knjiga – Z igro se krepim in veselim

RASTOČA KNJIGA – Z IGRO SE KREPIM IN VESELIM

V četrtek, 20. 9. 2018, smo na Podružnici izvedli tehniški dan. Učenci so raziskovali kulturno dediščino domačega kraja.  Izdelovali so rekvizite za igre, ki so se jih otroci igrali nekoč in se jih igrajo še danes. Ugotovili so, zakaj je stare igre vredno ohraniti.

Učenci so spoznali športnika Leona Štuklja. Po razredih so izdelali več rekvizitov za igre. Upoštevali so načrt dela, smotrno izrabo materiala in skrbeli za urejen delovni prostor. Spoznali so pravila iger in se naučili igre predstaviti vrstnikom. Na šolskem igrišču so vsem učencem podružnice opisali igre in jih tudi prikazali. Naloge so vsi razredi izpeljali zavzeto in odgovorno. Dan je bil zelo zanimiv, ker je bilo veliko praktičnega dela. Pri izdelavi so učenci uporabili pestre materiale (barve, les, plastenke …), kar je še povečalo njihovo motivacijo za delo. Ko pa so izdelke, igre, lahko še »preizkusili« in se igrali, je bilo njihovo zadovoljstvo in izraženo veselje pristno.

Ob koncu predstavitev so učenci povedali, da jim je bilo najbolj zanimivo izdelovanje iger. Všeč jim je bilo, ker so se lahko tudi igrali.

Tak delovni dan je za učence zelo primeren in ustvarjalen. Skozi igro so se veliko naučili in razvijali svoje spretnosti.

Zapisala: Vida Šter

Nekaj izjav učencev:

HANA: Všeč mi je bilo, ko smo se igrali igro spomin, ki smo jo sami izdelali.

NUŠA: Ko smo igrali pri igri pare. Lepo mi je bilo, ker smo se mirno igrali in se zabavali.

ULA: Lepo mi je bilo, ko smo na lesene ploščice risali in tako izdelali igro spomin. Prvič sem sama izdelovala igro.

NEJC B. : Meni je bila najbolj všeč igra Mavrica. Zanimivo mi je bilo tudi, ko smo sami izdelovali igre.

JOŠT: Zanimivo mi je bilo, ko smo se zbrali na igrišču in drug drugemu predstavili izdelane igre.

NEJC V. : Ta dan mi je bil zelo zanimiv. Všeč mi je bilo, ko smo izdelovali igre in se jih

potem tudi igrali.

DAŠA: Stresno je bilo predstaviti igro.

TILEN: komaj čakam, da bo sobota, da se bomo spet igrali to igro.

JULIJA: Lepo je bilo, da smo slišali, kaj so delali drugi.

Ta vnos je bil objavljen v Novice, Rastoča knjiga. Zaznamek za trajno povezavo.