Ko učenec postane učitelj

Dan pred svetovnim dnevom učiteljev, ki je bil 5. oktobra, smo v 2. razredu obeležili na prav poseben način. V letošnjem letu smo se vključili v Unesco projekt »Učenec poučuje«, katerega tema je Čebeloslovje. Zelo hitro smo našli učitelja, saj se učenec Jan in njegova družina ukvarjajo s čebelarstvom. Jan je navdušeno sprejel to nalogo in se zelo aktivno pripravljal na ta dogodek.

V četrtek smo tako imeli uro spoznavanja okolja malo drugače. Jan je sošolcem, ki so za to uro postali njegovi učenci, na zanimiv in nazoren način predstavil čebele in delo čebelarja. Predstavil je čebeljo družino, gojenje čebel, čebelje pridelke in pomen čebel za naravo. Učenci so mu z zanimanjem in navdušenjem prisluhnili. Pokazal jim je satje in revije za čebelarje, katere so učenci z zanimanjem prelistali. Lahko so preizkusili tudi čebelji pridelek – med s cvetličnim prahom in si nadeli čebelarjevo obleko. Učenci so bili nad učno uro navdušeni. Povedali so, da jim je bila učna ura zelo zanimiva, da so izvedeli veliko novega o čebelah. Ugotovili so, da se je moral Jan na učno uro zelo dobro pripraviti. Učitelj Jan pa je po izvedeni uri povedal, da mu je bilo všeč biti učitelj in da je vesel, da je lahko sošolce nekaj novega naučil o čebelah. Skupaj smo ugotovili, da se je Jan v vlogi učitelja odlično izkazal, da je podal veliko znanja o čebelah in da si želimo še kdaj učiti na tak način. Za pestro, bogato in zanimivo učno uro se najlepše zahvaljujemo Janu in njegovi družini.

Zapisala Marjanca Šoško