Mladi umetniki Podružnice Birčna vas

Ventilator besed, revija za kulturo, vzgojo in izobraževanje vsako leto razpiše likovne in literarne natečaje. Njeno glavno vodilo je spodbujanje ustvarjalnosti vseh generacij, zlasti mladih. Učenci naše šole so sodelovali v likovnih natečajih. Bili so uspešni na treh natečajih.

Nagrajenka natečaja Medvedka Ana se potepa je prvošolka Tea Čelič, ki je prejela knjižno nagrado.

Učenci prvega razreda so osvojili 2. nagrado natečaja Gregorjevo, Valentinovo in prejeli knjižno nagrado.

Uspešni mladi umetniki so se izkazali tudi v natečaju Portret moje mamice. Tretješolec Matic Fekonja je osvojil 1. mesto, drugo mesto pa učenka prvega razreda, Neža Blatnik. Oba nagrajena učenca sta prejela darilni bon za obisk delavnice sproščenega oblikovanja gline »Igra v glini« Lončarskega ateljeja Sem, tretješolec Matic pa je za osvojeno prvo mesto prejel še knjižno nagrado.

Ponosni smo na mlade umetnike in jim za uspeh čestitamo.

učiteljice 1. in 3. razreda Podružnice Birčna vas