Pravljični večer

V ponedeljek, 16. decembra, so učenci z učiteljicami na Podružnici Birčna vas pripravili tradicionalni pravljični večer. V telovadnici so se zbrali učenci, učitelji, starši in bodoči prvošolci. Scenarij je pripravila učiteljica Sara Šenica. Prireditev sta vodili škratici Sanja in Hana. Sanja je zlagala darila v veliko škatlo, ko je na oder priskakljala Hana in povedala, da je raziskovala v Božičkovem domu. Zaupala ji je, kaj si želi. Sanja je vprašala, če ve, kaj pomeni biti skromen in ji pojasnila, da to pomeni: želeti si majhnih pozornosti in biti vesel drobnih presenečenj. December je ravno pravi mesec za vse te stvari. Sanja je povedala, da na ta pravljični večer otroci že nestrpno pričakujejo Božičkova darila. Škratici sta izmenoma iz škatle jemali darila in prebrali, komu so namenjena. Najprej so se predstavili učenci 1. razreda s pesmijo Snežinke, drugošolci so zapeli pesem Robotki, tretješolci Ko si srečen v angleščini, četrtošolci Božični čas in učenci 5. razreda Na božično noč. Darilo je bilo tudi za Hano, in sicer najljubša pravljica Vila Malina, ki so jo odlično zaigrali birčenski učenci pod vodstvom mentorice Metke Slana Pevec. Vsi zbrani so bili nad predstavo zelo navdušeni in so nastopajoče nagradili z bučnim aplavzom. Na koncu se je vse srečno izteklo. Pravljični večer so zaključile snežinke s plesom. Sledilo je prijetno druženje ob čaju in sladkih dobrotah.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj