Prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti

V torek, 24. decembra 2019, smo imeli na Podružnici Birčna vas kulturno prireditev v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti. Scenarij je pripravila učiteljica Marjanca Šoško. Tretjo učno uro smo se zbrali v 1. razredu, kjer je bilo vzdušje praznično, saj smo se proslave udeležili vsi učenci z učiteljicami od 1. do 5. razreda.

V uvodu je pevski zbor pod vodstvom učiteljice Mateje Železnik zapel slovensko in šolsko himno. Učenca Gal in Andraž sta nas popeljala v preteklost, in sicer 28 let nazaj.  Pojasnila sta pomen praznika ter povedala, kdaj ga praznujemo in kako ga obeležujemo. Ogledali smo si tudi posnetek. Učenci 5. razreda so zapeli pesem o Sloveniji z naslovom Slovenija je domovina moja. Nadaljevali smo s predstavitvijo talentov vseh razredov s pevskimi in plesnimi točkami in z igranjem na sintetizator. Navdušila nas je tudi mažoretka Neža. Prvošolci so bili sprejeti v šolsko skupnost, zaobljubo so ponavljali za petošolcem. Sledil je ples snežink. Razšli smo se s povabilom, da pogledajo v razrede, če jih je obdaril kateri izmed treh dobrih mož. Razveselili so se daril po razredih. Prejeli so družabne igre, s katerimi so se ta dan tudi igrali. Zaželeli smo si lepe in mirne praznike ter vse dobro v novem letu 2020.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj