Podelitev priznanj literarnega natečaja V majhnem plašču besed

JAZ BI HODIL

V MAJHNEM PLAŠČU BESED.

ALI POD TEM NAJ SE SKRIVA TOPEL,

SVETÁL SVET.

KAJ JE BOGASTVO?

KAJ JE RAZKOŠJE?

ZAME JE ENO:

MAJHEN PLAŠČ IMAM

IN TA PLAŠČ NI NOBENEMU

PODOBEN.

(SREČKO KOSOVEL: MAJHEN PLAŠČ)

V mesecu aprilu je bil razpisan literarni natečaj V majhnem plašču besed. Učenci podružnične šole Birčna vas so izziv z veseljem sprejeli in napisali veliko literarnih besedil. Svoja razmišljanja so razkrili v pesmicah in proznem besedilu. Podelitev priznanj in nagrad je potekala v ponedeljek, 21. 6. 2021, na vrtu knjižnice Mirana Jarca. Dogodek je vodila ga. Klavdija Kotar. Sodelovalo je 25 učencev iz petih osnovnih šol. Letos se je komisija odločila, da nagradi vse sodelujoče učence na omenjenem natečaju.

Avtorji so se predstavili s svojimi literarnimi deli. Drugošolci, Jakob Muhič, Luka Rožembergar in Oskar Jenič, so svoja prozna dela tudi ilustrirali. Čudovito pesem z naslovom Žabice je predstavil  Tilen Gašper, učenec četrtega razreda. Petošolci so prebrali svoja dela z naslovom Moj navidezni prijatelj in pesmice. Mladi pesniki in pisatelji so Lun Blažič, Žan Klobučar, Nik Kulovec, Aneja Menart, Jure Vidmar, Rožle Pirc in Ožbej Žagar. Nastopajoči  so prejeli priznanja in nagrade, starši in mentorji pa so jih nagradili z aplavzom. Organizatorka ga. Klavdija Kotar se je ob koncu prireditve zahvalila učencem  za literarno ustvarjanje in jim zaželela še veliko uspehov pri pisanju. Vsem prisotnim pa prijetne dopustniške dni, kjer naj nas vedno in povsod spremlja knjiga.

Mentorice: Marjanca Šoško, Milka Hudoklin, Mateja Železnik in Majda Kolenc