Mladi Birčenski umetniki

V julijsko-avgustovskem Cici nabiralniku sta bili nagrajeni risbi prvošolcev Nejca Bukovca in Pike Gašper. Njuna likovna tehnika je bila grafika na foliji. Prvošolčkoma je bilo likovno ustvarjanje zelo všeč, saj sta naredila krasen cvetoč travnik. Pri delu sta bila zelo radovedna in motivirana, saj grafike na foliji še nikoli nista ustvarjala. Preizkušala sta nove materiale in izredno uspešno dosegla raznolikost barvnih linij v svojem cvetočem travniku. Grafiki sta ustrezno izvedeni, barva je intenzivna, pa tudi odtis je čist. Učenca sta veliko pozornosti posvetila čistosti robov, kar je izredno pohvalno.

Čestitke Nejcu in Piki!  Dosežka ustrezata 3. mestu na državni ravni.

Nejc Bukovec,

1. a/p

Pika Gašper,

1. a/p

Vse pohvale in čestitke pri likovnem vodenju in usmerjanju mladih umetnikov Mojci Pirc in Andreji Krnc.

Zapisala: Majda Kolenc