Sprejem prvošolčkov v Birčni vasi

V sredo, 1. septembra 2021, je šolski prag Podružnice Birčna vas prvič prestopilo 19 radovednih in prisrčnih prvošolčkov. Na igrišču je njih in njihove starše toplo pozdravila in nagovorila gospa ravnateljica Romana Šarec Rojc, ki jim je zaželela vse lepo v novem šolskem letu. Ker se zavedamo pomena varnosti, je nekaj pomembnih napotkov za prometno varnost podal vodja policijskega okoliša Ladislav Marentič. Po toplem sprejemu so prvošolčki skupaj z učiteljico Marjanco Šoško in drugo strokovno delavko Marjetko Slana Pevec pogumno zakorakali v hram učenosti. V matični učilnici jih je nestrpno pričakoval Nande, maskota, ki bo prvošolce spremljala skozi celotno šolsko leto, jih razveseljevala, spodbujala ter jim priskočila na pomoč pri šolskih izzivih. Ko smo se spoznali, je Nande podaril prvošolčkom rumene rutice, da bodo vidni in da bomo vsi na njih še posebej pozorni. Nato so izdelali spominsko risbico, se naučili pesmico ter se posladkali s čokoladnim ježkom in sokom. Prvošolčki so povedali, da jim je prvi šolski dan minil zelo lepo. Naj jim ostane v najlepšem spominu.

Prvošolčki, srečno na vaši novi poti!

Zapisala: Marjanca Šoško