GOZDNA URICA

Naša podružnica se je v letošnjem šolskem letu vključila v Mrežo gozdnih šol Slovenije. Prvošolci bližnji gozd ob šoli z veseljem obiskujejo in raziskujejo. Tako so ga tudi v četrtek, 18. 11. 2021, ko so skozi okno učilnice po dolgem času pokukali sončni žarki, ki so se jih učenci zelo razveselili. Hitro smo se odločili, da bo današnji dan pravi za učenje v naravi. Sprehodili smo se do bližnjega gozda in med hojo opazovali spremembe v naravi. Učencem je bila zelo všeč hoja po listnati gozdni preprogi, saj je listje prijetno šelestelo pod njihovimi nogami. Hitro so nabrali nekaj različnih listov, jih razvrstili ter ugotovili, da se listi razlikujejo po barvi, obliki in velikosti. Iz nabranih listov so oblikovali mandale, različne vzorce in števila. Ugotovili so, da sta števili 1 in 4 sestavljeni iz samih ravnih črt, zato so ju oblikovali iz nabranih palic. Z oblikovanjem in štetjem smo tako utrdili števila do 5. Učenci so se v gozdu še razgibali, nato pa smo si s prepevanjem pesmic krajšali pot do šole. V dobri urici smo tako združili več učnih predmetov in uresničili veliko učnih ciljev. Učencem je bila gozdna učna urica zelo prijetna, razgibana in zanimiva ter se že veselijo novih gozdnih uric.

Učiteljici Marjanca in Metka