Poldova šola UMETNIJA MESECA

V marčevski številki Cicibana je bilo v Cici umetniji nagrajeno likovno delo

prvošolca Poldeta Pirca.

Likovna pedagoginja Silva Karim je ob nagrajenem delu zapisala:

Prvošolec Polde ima rad šolo, saj je stavbo naslikal v živih, veselih barvah. Njegova umetnija kar prekipeva od rumene, rdeče in živo modre barve. Šola ima veliko oken in velikanska vhodna vrata. Na parkirišču so avtomobili, v parku drevesa. Celo traktor z nakladalko je pripeljal mimo. Zraven šole stoji deček. Je to Polde?

Likovna tehnika je kar zapletena: Polde je risal z debelim flomastrom, slikal s tempero, izrezal motive in na koncu vse koščke nalepil na poslikano podlago.

Polde dobi knjigo Barbare Hanuš Obliž za moč in pogum z ilustracijami Ane Zavadlav (MKZ 2021).

Dosežek ustreza 1. mestu na državni ravni.

Čestitkam se pridružujemo tudi učenci in zaposleni podružnične šole Birčna vas.

Zapisala: Majda Kolenc