Dobrodelni pozdrav pomladi

V petek, 25. marca 2022, ob 18. uri se je v gasilskem domu Stranska vas odvijala prireditev Pozdrav pomladi, na kateri so nastopili tudi učenci podružnične šole Birčna vas in OŠ Šmihel v zasedbi »Škrati dobrodelčki«. Pod okriljem Krajevne skupnosti Birčna vas in Krajevnega odbora Rdečega križa so se zbirali prostovoljni prispevki za državljane Ukrajine. Za pester glasbeni program je poskrbel otroški pevski zbor pod vodstvom učiteljice Mateje Železnik. Učenci so se predstavili tudi z recitacijami pesmi, igranjem na kitaro in harmoniko. Veseli naju, da so bili učenci pripravljeni sodelovati in so z udeležbo pomagali ljudem, ki so v stiski.

učiteljici Sara Šenica in Mateja Železnik