PRVI ŠOLSKI DAN PRVOŠOLČKOV V BIRČNI VASI

Šolski prag Podružnice Birčna vas je letos prestopilo 22 prvošolčkov. Na šolskem igrišču so skupaj s svojimi starši pogumno in radovedno prisluhnili uvodnim besedam gospe ravnateljice Romane Šarec Rojc, ki jih je prisrčno pozdravila in jim zaželela uspešen ter prijeten začetek šolanja. Ker je varnost vedno na prvem mestu, sta nas obiskala tudi policista. Vodja policijskega okoliša Ladislav Marentič je podal nekaj pomembnih napotkov za prometno varnost. V nadaljevanju sta učence pozdravili razredničarka Andreja Krnc in druga strokovna delavka Špela Lumpert in vsakemu učencu podelili medaljo z njegovim imenom, ravnateljica pa jim je podelila darilca. Učenci so z učiteljicama odšli v šolo, kjer so se spoznavali med seboj in izvedeli kaj bodo delali v šoli pri posameznih predmetih. V učilnici jih je pričakal tudi Nande, maskota, ki bo prvošolce spremljala skozi celotno šolsko leto, jih razveseljevala, spodbujala ter jim priskočila na pomoč pri šolskih izzivih. Skupaj so prebrali pravljico in zapeli pesem. Prejeli so delovne zvezke in rumene rutice, po katerih bodo prepoznavni. Posladkali so se s torto in sokom. Na koncu so se dogovorili, da bodo prijazni drug do drugega, pozorno se bodo poslušali med seboj in bili prijatelji.

Naj jih spremljajo zaupanje, varnost in znanje.

Zapisala: Andreja Krnc