Drugačnost nas bogati

V sredo, 12. 10. 2022, nas je na Podružnici Birčna vas obiskal Miha Srebrnjak. Z veseljem se je odzval našemu povabilu in vsi smo bili zelo veseli, da nas je obiskal skupaj z njegovim pasjim prijateljem Dantejem. Petindvajsetletni Miha iz Dolenjega Suhadola pri Brusnicah je slep od 12. leta, a ga to ne ovira pri doseganju zastavljenih ciljev. S svojo velikansko voljo in pozitivno energijo vsak dan znova dokazuje, da zmore. Verjame v to, da je v življenju vredno vztrajati. Ni pomembno, kolikokrat padeš. Pomembno je, da se vedno znova vstaneš in greš naprej.

Miha je uspešno končal srednjo šolo, odprl podjetje za spletno prodajo, sedaj pa se posveča predvsem pisanju bloga. Rad potuje, spoznava nove ljudi, posluša balkansko glasbo in obožuje adrenalin. Po pripovedovanju svoje življenjske zgodbe je z zanimanjem odgovarjal na vsa dodatna vprašanja. Ob koncu srečanja je nekaterim učencem podelil avtogram in pokazal nekaj Dantejevih trikov. Učenci so bili navdušeni nad obiskom in bogatejši za veliko novih spoznanj.

Miha, hvala za obisk in z veseljem te še kdaj povabimo na našo šolo.

Zapisala: Mateja Železnik