ZAJTRK Z MLEKOM – SUPER DAN!

Ob dnevu slovenske hrane, ki poteka vsak tretji petek v novembru, je letos potekal že dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk. Na ta dan smo imeli na Podružnici Birčna vas naravoslovni dan z naslovom: Tradicionalni slovenski zajtrk. Zjutraj smo se pogovorili o tradicionalnem slovenskem zajtrku, pomenu zajtrka in bontonu pri jedi. Ugotovili smo, da je zajtrk najpomembnejši obrok v dnevu in prvi izmed petih obrokov. Ker letošnji zajtrk poteka pod sloganom: Zajtrk z mlekom – super dan, so bile naše aktivnosti povezane z mlekom. Pogovorili smo se o mleku in mlečnih izdelkih in si ogledali posnetke. Izvedeli smo veliko zanimivosti o mleku. Ali veste, da človek na leto porabi v povprečju 43 litrov mleka? Spoznali smo slikanico Bela pot, v kateri Tina in Tinček odideta na raziskovalni pohod in spoznata pot mleka od krave do kozarca. Nato pa so sledile različne dejavnosti: izdelava prehranske piramide, risanje po slikanici Bela pot, izdelava plakatov o mleku in mlečnih izdelkih, izdelava krav iz odpadne embalaže, risanje mlečne poti … Končno je napočil čas za zajtrk. Ta nam je zelo teknil in nam dal moči za pot, ki je bila pred nami. Pot nas je vodila v Stransko vas, na kmetijo Hrastar. Spoznali smo različna gospodarska poslopja, stroje in orodja za delo. Videli smo kokoši, krave in pujse. Najbolj pa nas je navdušil kuža, ki nam je pokazal nekaj trikov. Ura je naznanila čas za odhod in polni prijetnih vtisov smo se podali na pot proti šoli.

Zapisala: Špela Lumpert

Ta vnos je bil objavljen v Ekošola, Novice. Zaznamek za trajno povezavo.