Teden pisanja z roko – Mislim tiho, pišem počasi

Od 23. do 27. januarja je na naši šoli potekal projekt Teden pisanja z roko 2023 , ki ga organizira Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Zavodom RS za šolstvo že osmič zapored.

Letošnja nosilna tema je bila Mislim tiho, pišem počasi, s katero smo v ospredje postavili počasnost, pa tudi dejstvo, da naš rokopis odraža naša notranja stanja. Učence smo spodbujali k razmišljanju o počasnosti in dobrobitih le-te. Obiskala nas je tudi Klavdija Kotar, vodja novomeške območne izpostave Javnega Sklada RS za kulturne dejavnosti, ki je v četrtem in petem razredu izvedla literarne delavnice.

Učenci so preko različnih dejavnosti spoznali, kako ravno počasnost in umirjenost prinašata zadovoljstvo v današnjem hitrem načinu življenja.

Mateja Železnik in Majda Kolenc