POUČNE DELAVNICE S STRANI PROSTOVOLJCEV OZRK NM

V mesecu februarju in marcu so se na naši podružnici zvrstile zelo zanimive delavnice pod okriljem prostovoljcev iz Območnega združenja Rdečega križa Novo mesto.

Prostovoljki Zvezdana Bajc in Vlasta Lampret sta prvošolčkom predstavili zgodbico o Križemkapici. Učenci so zavzeto prisluhnili zgodbici ter si zapomnili, da deklica na rokavu nosi prav poseben znak – znak rdečega križa. Ta znak pomeni, da Križemkapica pomaga vsakemu, ki je pomoči potreben. Prostovoljca Darja Brezovar in Klemen Verček sta v 2. in 3. razredu izvedla delavnico Nesreča nikoli ne počiva. Učenci so se vživeli v delavnico prve pomoči ter se preizkusili v igranju vlog, ko so poškodovanim sošolcem pogumno priskočili na pomoč. Oskrbeli so rane po opeklini, krvavitvi … Uporabljali so rute, obliže ter povoje. Delavnica jim je bila zelo zanimiva, učenci so pridobili veliko uporabnega oz. praktičnega znanja. Četrtošolci in petošolci so pod vodstvom Darje Brezovar in Andraža Matoša glasno vzklikali NE nasilju. Učence sta seznanila z različnimi oblikami nasilja. Spodbudila sta jih, da morajo biti pogumni in odločno reči »NE«, »NEHAJ«, kadar jim nekdo govori ali počne nekaj, kar jim ni všeč.

Prostovoljcem Rdečega križa se prav lepo zahvaljujemo za vse izvedene delavnice.

Zapisala: Sara Šenica