Izdelava družabnih iger

V okviru ekologije smo v podaljšanem bivanju četrtošolci in petošolci izdelali družabne igre. Z učiteljico smo se pogovarjali, katere igre se radi igramo in kaj nam pomeni druženje s sošolci. Ugotovili smo, da je veliko iger, po katerih radi sežemo. Odločili smo se, da izdelamo igro spomin, strašna usta, kegljanje ter kače in lestve. Naredili smo načrt dela, pripravili material za izdelavo ter se lotili ustvarjanja. Skupina, ki je izdelovala igro kače in lestve, je narisala razpredelnico in jo opremila s številkami od ena do sto, narisala kače in lestve. Naslednja skupina je barvala plastične steklenice, napolnjene z vodo. To so bili naši keglji. Iz plastičnih zamaškov smo izdelali še igro strašna usta in spomin. Za strašna usta smo uporabili veliko okroglo plastično steklenico. Izrezali smo velika usta, jih pobarvali s tempera barvo in prilepili velike oči. Iz alu folije pa smo naredili žogico. Tekma, kdor večkrat zadene tarčo, se je tako lahko pričela. Za vse izdelane igre smo napisali pravila. Naslednji dan smo igre preizkusili.

Zelo smo bili ponosni in veseli, ker smo igre izdelali sami, se pri delu zabavali in uživali.

Ajda Jakše, 5. r.