NAGRAJENCI NATEČAJA NARAVNE IN DRUGE NESREČE – POMOČ POTREBUJEMO VSI

Uprava republike Slovenije za zaščito in reševanje (URSZR) je v letošnjem šolskem letu razpisala natečaj Naravne in druge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi. Namen natečaja je  informirati, da s preventivnim znanjem in ravnanjem lahko nekatere nesreče preprečimo, pripomoremo k zmanjšanju škode ter sebi ali komu drugemu rešimo življenje. Pomoč v nesreči potrebujemo vsi. Pri tem nam res pomagajo reševalci, toda pomagati smo dolžni vsi ljudje, po svojih najboljših močeh. Posebno pomoč pri tem pa potrebujejo invalidi, zaradi različnih oblik invalidnosti. Zaradi tega je bil poudarek na natečaju pomoč invalidom pri nesrečah. Natečaj je potekal dvostopenjsko: na regijski in državni ravni. Na regijski ravni so bili izbrani in nagrajeni kar trije likovni izdelki učencev naše šole. Nagrajenci so:

• Jan Kobe, 1. a/p (mentorici: Andreja Krnc in Špela Lumpert)
  • Tilen Zupančič, 2. a/p (mentorica: Marjanca Šoško)
  • Tomaž Gregorčič, 5. a/p (mentorica: Špela Lumpert)

Izdelek učenca Tilna Zupančiča pa je bil izbran še na državni ravni. Zaradi tega se bo Tilen v sredo, 17. maja 2023, s starši udeležil zaključne prireditve državnega natečaja. Prireditev bo potekala v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu.

Vsem nagrajencem iskreno čestitamo!

Zapisala: Špela Lumpert