POHOD V GOZD

Konec septembra, na dan slovenskega športa, smo na podružnici izvedli pohod v gozd. V šoli smo vzeli malico in se pripravili na pohod. Pot nas je vodila po gozdnih poteh do Ljubna. Med potjo smo občudovali jesenske barve gozda in poslušali petje ptic. Bili smo veseli, ko smo na poti srečali polža in opazovali tudi druge prebivalce gozda. Utrujenosti nismo čutili, saj nam je svež zrak dal zagon tudi za zadnji vzpon in tako smo vsi skupaj prišli do cilja. Tam smo si privoščili malo počitka z malico. Počivali nismo dolgo, saj nas je gozd hitro zvabil v nove podvige. Izdelali smo si hišice iz vej, mahu in drugih gozdnih najdb. Ustvarjalnosti in zagona ni bilo videti konca. Žal nas je v šoli čakalo kosilo in se je bilo potrebno vrniti. Na poti domov smo nabirali kostanj, ki je bil še zavit v ježico in se ustavili pri šopku vijolic. Strinjali smo se, da je najlepši šopek tisti, ki raste kar v naravi. V prijetnem vzdušju smo se vrnili v šolo in si obljubili, da bomo kmalu spet obiskali gozd in tam nadaljevali naše raziskovalne podvige.

Zapisala: Andreja Krnc