Razstava likovnih del v DSO Šmihel

Učenci OŠ Šmihel, Podružnica Birčna vas smo v šoli risali pravljične junake. Radi obiskujemo šolsko knjižnico, kjer si knjige tudi izposodimo. Prebrali smo že mnogo knjig. Zelo blizu so nam pravljice. Te so nam starši, dedki in babice z veseljem brali, ko smo bili še majhni. Hitro smo poiskali svojega pravljičnega junaka in ga likovno predstavili. Risali smo jih v različnih likovnih tehnikah. Nastala so čudovita likovna dela, ki si jih lahko ogledate v avli Doma starejših občanov Novo mesto. Za varovance DSO smo pripravili kratek kulturni program. Veselilo nas je, da smo se lahko po dolgem času predstavili z razstavo in kulturnim programom. Presenečeni in ponosni smo bili, ko smo opazili, da si je naša ravnateljica, ga. Romana Šarec Rojc, vzela čas in prišla na otvoritev razstave. Razveselila nas je s pohvalami.

V DSO so nas po končanem kulturnem programu prijazno postregli s pijačo in sladoledom.

Upamo, da smo starostnikom vsaj malo polepšali dan.

Učenci Podružnice Birčna vas