Nagrajena literata in likovnik

Učenci podružnične šole Birčna vas večkrat sodelujejo v Cicibanovem mesečnem likovnem natečaju. Na spletnem portalu revije Ciciban v majskem Cici nabiralniku je bil nagrajen kip baletke, Lana Šuštaršiča. Vse pohvale in čestitke avtorju, kot tudi učiteljici Milki, ki ga je s svojo strokovnostjo in svetovanjem usmerjala pri delu.
Dosežek ustreza 3. mestu na državni ravni.

Znani so tudi nagrajenci likovno-literarnega natečaja Spomladanske cvetlice. Med njimi sta četrtošolki:
Neža Fabijan, 4. r. – 2. nagrada
Laila Samia Mokbel, 4. r. – 3. nagrada

Nagrajenki bosta prejeli knjižno nagrado.
Čestitamo!

Mentorici: Milka Hudoklin

Majda Kolenc

Trobentica

Vse spomladanske cvetice so zelo lepe. Najlepša pa mi je trobentica. Je živo rumene barve in zelo opazna v naravi. Raste na travnikih in ob gozdovih. Navadno raste v skupini. Če vanjo pihnemo, lepo zapiska. Prav ste slišali, lahko jo tudi pojemo, ker ni strupena. Cvetove posušimo v senci in lahko skuhamo zdravilen čaj. Moj najljubši letni čas je pomlad. To pa zato, ker se po pusti zimi, hitro prebuja narava. Zacvetijo pa meni ljubi pomladni znanilci.

Neža Fabijan, 4. a/p

Trobentica

Zunaj te gledam trobentica prelepa,

dišeča in sladka, majhna kot zrno.

Rodila se kot popek, zrasla v lepotico.

Ti si prelepo naravno glasbilo,

mati narava te je naredila.

Imam le srečo, o srečo, eno veliko,

da te imam, da tukaj si.

Zdaj zapojva in zaigrajva,

da nasmeh se  dvigne mi do ušes.

Rumena kot zlato sonce, ki sveti na nebu nam.

Zjutraj te izza okna občudujem,

zvečer te za mojo mamo nabrala bom.

Laila Samia Mokbel, 4. a/p