Nagrajenci literarnega in likovnega natečaja

Veseli smo  razglasitve nagrajencev literarno-likovnega natečaja Moj najljubši dan z mamo ali očetom. Birčenski učenci so dokazali, da so pravi literati in likovniki. Pohvala tudi učiteljicam, ki so učence pri delu usmerjale, spodbujale in jim svetovale s strokovnimi nasveti.

Nagrajenci likovnega natečaja:

2. nagrado prejme Jakob Labuz, 2. a

3. nagrado prejme Luka Pugelj, 2. a

Mentorici: Marjanca Šoško, Špela Lumpert

Nagrajenci  literarnega natečaja:

1. nagrado prejme Lan Šuštaršič, 5. a (lanskoletni učenec)

2. nagrado prejme Jan Hočevar, 5. a (lanskoletni učenec)

Mentorica: Milka Hudoklin

3. nagrado prejme Jakob Muhič, 3. a (lanskoletni učenec)

Mentorica: Sara Šenica

Čestitke nagrajencem in mentoricam.

Zapisala: Majda Kolenc

Moj najljubši dan z mamo in očetom

Moj najljubši dan z mamico in očijem je bil, ko sem dobil novo kolo. Bil je petek popoldan, odšli smo v Novo mesto. Obiskali smo trgovino Hervis. Prijazen prodajalec nam je pokazal veliko koles. Ker so bila različnih velikosti, sem jih moral preizkusiti, če so mi prav. Všeč so mi bila tri kolesa različnih barv, odločiti pa sem se moral le za enega. Vse tri sem še enkrat preveril, na koncu pa izbral oranžno kolo. Bilo je v akciji, zato je oči predlagal, da kupimo še enega za mamico. Bil sem zelo vesel, saj smo končno vsi v družini imeli kolesa.

Lan Šuštaršič, 5. a/p  (lanskoletni učenec)

Mentorica: Milka Hudoklin

Moj najljubši dan z očetom

Moj najljubši dogodek z očetom je bil, ko sva na moj rojstni dan šla po štirikolesnik. Bil sem tako vesel! Štirikolesnik je bil zelo drag, pot domov je zelo dolgo trajala.

Jan Hočevar, 5. a/p (lanskoletni učenec)

Mentorica: Milka Hudoklin

Moj najljubši dan z mamo

V spominu imam veliko lepih dni, a najljubši dan je bil, ko sem šel z mamo na bazen. Na bazen sva odšla k moji babici. Šla sva ob 10. uri zjutraj. Ko sva prišla, sva se najprej preoblekla v kopalke. Podajala sva si žogo, se potapljala in špricala. Po kopanju sva spekla pico in jo pojedla. Bila je zelo dobra. Odpravila sva se domov in tako se je končal najin lepo preživet dan.

Jakob Muhič, 3. a/p  (lanskoletni učenec)

Mentorica: Sara Šenica