Trenutki s prijatelji

»Ena najbolj čudovitih lastnosti pravega prijateljstva je to, da razumeš in si razumljen.»
Z veseljem smo se tudi četrtošolci podružnice Birčna vas, vključili v projekt »Spodbujajmo prijateljstvo», ki je del širšega programa Šola sobivanja, ki združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Namen je spodbujati učence k pozitivnemu razmišljanju in razvijanju dobrih odnosov z vrstniki. Tako v razredu kot v podaljšanem bivanju smo se veliko pogovarjali o prijateljstvu, brali in prebirali knjige, ki nam jih je pripravila skrbna knjižničarka Meta. Izvajali smo igre vlog, ustvarjali z različnimi materiali, se igrali, kiparili na snegu, plesali in igrali na instrumente… Ni manjkalo smeha in zabave. Tako smo se še bolj med sabo povezali in združili v čolnu prijateljstva, ki ga je narisal naš prijatelj Nejc Bukovec iz 3. razreda. Ponosni in veseli smo na naš plakat, kjer smo se zelo potrudili in pokazali, da znamo stopiti skupaj in združiti moči in znanje. Z našim delom je bila zelo vesela tudi naša razredničarka Sara, ki nas je zelo pohvalila. Pohvale smo bili izredno veseli.
Še naprej bomo četrtošolci tvorili našo družino prijateljstva.

Zapisali: učenci 4. a,  Podružnice Birčna vas