Uspešni birčenski likovniki in literati

Učenci podružnične šole Birčna vas nizajo uspehe tako na likovnem kot literarnem področju. Veliko so jih osvojili v letošnjem mesečnem Cicibanovem natečaju. Pokazali so kreativnost, vztrajnost, domišljijo in motiviranost za delo. Otroci živijo na podeželju in so zelo povezani z naravo. Z veseljem pomagajo staršem, dedkom ter babicam pri delu. Pozorno opazujejo okolico in stroje, ki jih ljudje uporabljajo, da hitreje opravijo kmetijska dela. Tudi drugošolci so se izkazali, da so dobri opazovalci in še boljši likovni ustvarjalci, saj so s skupnimi močmi izdelali čudovit TRAKTOR. V likovno delo so vložili veliko truda in vztrajnosti. Pri delu jih je s strokovnimi nasveti usmerjala razredničarka Marjanca Šoško. Na šoli pa nimamo samo odličnih likovnikov, ampak tudi izvirne literate. V junijskem Cici nabiralniku so se izkazali Kaja Golob, Teja Kralj Božič in Jakob Muhič. S svojimi modrimi nasveti jih je vodila prizadevna učiteljica Sara Šenica.

Dosežki ustrezajo tretjemu mestu na državni ravni.

Iskrene čestitke učencem in njihovim mentoricam. Le pogumno naprej, Birčna vas!

Zapisala: Majda Kolenc