V majhnem plašču besed

JSKD Novo mesto je tudi v letošnjem šolskem letu razpisal literarni natečaj V majhnem plašču besed. Natečaj spodbuja mlade literate k ustvarjanju pesmi in drugih besedil. Veseli smo, da so bili med izbranimi učenci kar 4 učenci naše Podružnice Birčna vas, in sicer učenca 2. razreda Ula Novak in Tilen Zupančič, ki sta ustvarjala pod mentorstvom učiteljice Marjance Šoško ter učenki 5. razreda Pia Celič in Lucija Pugelj Siciliani, ki sta ustvarjali pod mentorstvom učiteljic Majde Kolenc in Mateje Železnik.

Območno srečanje najmlajših literatov je potekalo v četrtek, 1. junija 2023, ob 17. uri, v Galeriji Krka, in sicer v okviru 44. dolenjskega knjižnega sejma. Na srečanju se je predstavilo 13 učencev iz dolenjskih osnovnih šol. Gostja srečanja je bila Davorka Štefanec, ki je bila za svoj prvenec Strašilka nominirana za nagrado modra ptica.

Uli, Tilnu, Pii in Luciji iskreno čestitamo za njihova literarna dela in predstavitev na srečanju!

Zapisala: Marjanca Šoško